Co je to TKOSP?

Týden komunikace osob se sluchovým postižením je festival pravidelně pořádaný neziskovou organizací ORBI PONTES od roku 2012. Pestrý program připravila divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým postižením a mnoho dalších.

Podívejte se na jej stránky a zjistěte více!

web FB

Kdy a kde je TKOSP?

Letošní ročník TKOSP bude probíhat 17.  26. 9. 2021 ve městech po celé České republice, ale taky online. Přijde TKOSP za vámi nebo si uděláte výlet?

Brno Dobříš Domažlice
Karlovy Vary Liberec Ostrava
Plzeň Praha Zlín

program

Jak se zapojíme my?

Den s TCZJ

24. 9. 2021
učebna J31


Přijďte se podívat, jaké je to studovat u nás na TCZJ!
Čekají na vás ukázky hodin znakování i tlumočnické praxe, setkání se současnými studentmi i popularizační lingvistická přednáška o českém znakovém jazyce přímo od garantky programu.

FB událost

Program

10:00 – 10:50 Ukázka výuky českého znakového jazyka (interaktivní lekce s lektorem)

Pojďte se naučit pár základních znaků z českého znakového jazyka s našimi neslyšícími lektory. Vyzkoušíte si komunikaci beze slov a jistě se zabavíte. Naši studenti vám pomohou a poradí v případě nejasností.

11:00 – 11:50 Ukázka výuky českého znakového jazyka (interaktivní lekce s lektorem)

Pojďte se naučit pár základních znaků z českého znakového jazyka s našimi neslyšícími lektory. Vyzkoušíte si komunikaci beze slov a jistě se zabavíte. Naši studenti vám pomohou a poradí v případě nejasností.

12:00 – 12:50 Povídání o gramatice znakového jazyka

Pokud vás zajímá lingvistika, nebo se rádi učíte nové jazyky, přijďte se podívat na krátké srovnání mluvených a znakových jazyků. Čím se znakové jazyky liší od mluvených a co mají naopak společného?

13:00 – 13:50 Setkání se studenty TCZJ

Zajímá vás náš studijní program? Zeptejte se přímo našich studentek nebo si jen přijďte poslechnout jejich dojmy a zážitky z prvního roku studia.

14:00 – 14:50 Ukázka výuky českého znakového jazyka (interaktivní lekce s lektorem) ------------------ ZRUŠENO ------------------

Bohužel se z důvodu nemoci lektora tato ukázková hodina ruší. Využijte volný čas například na kávu a budeme se na vás těšit při dalším programu.

15:00 – 16:00 Ukázka práce tlumočníka českého znakového jazyka

Všichni už jsme asi někdy viděli tlumočníka v “okénku” v televizi. Existuje ale řada dalších situací, do kterých se tlumočník při své práci dostává. Přijďte se podívat na nejčastější a nejzajímavější z nich.

Jak se k nám dostanete?

Všechen program bude probíhat v učebně J31 v budově J na třetím podlaží.

Sídlíme na adrese Jaselská 18, 602 00 Brno, ale dostanete se k nám přes budovu G na Gorkého 7, 602 00 Brno a přes dvorek.

Nebojte se, jestli si chcete ověřit cestu, stačí se podívat na mapu nebo se při návštěvě nechat vést cedulemi.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info